Solidarność Wielkopolska - Aktualności

Poniedziałek 9 września 2019

W poniedziałek 16 września br. odbędą się obrady Walnego Zebrania Delegatów Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność”, w którym uczestniczyć będzie ponad 200 delegatów zakładowych organizacji związkowych z całego regionu.

Poniedziałek 9 września 2019
Fot. Przemysław Łukaszyk

Obchody 39 rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w Poznaniu rozpoczęły się uroczystą Mszą św. w kościele oo. Dominikanów odprawioną pod przewodnictwem bp. Zdzisława Fortuniaka, któremu towarzyszyli kapelan wielkopolskiej „Solidarności” ks. kan. Tadeusz Magas oraz przeor Michał Śliż.

Poniedziałek 9 września 2019
fot. Marek Lewandowski

Chcemy Zmian

Chcą większego wsparcia, większego wpływu na funkcjonowanie Związku i lepszych możliwości osobistego rozwoju. Konieczna jest też zmiana wizerunku Solidarności, jako nowoczesnego związku zawodowego, który bardziej powinien otwierać się na inne środowiska i grupy zawodowe. To główne wnioski po II Forum Młodych, zorganizowanym w Zakopanem przez Krajową Sekcję Młodych NSZZ „Solidarność”.

Poniedziałek 9 września 2019

„Matko, która nas znasz z dziećmi swymi bądź” to hasło XXXVII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę, którą zapoczątkował bł. ks. Jerzy Popiełuszko - Patron NSZZ „Solidarność”. W tym roku odbędzie się w dniach 14-15 września.

Poniedziałek 9 września 2019

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w 2020 r. płaca minimalna wyniesie 2600 zł. (tym samym osiągnie poziom 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia). Rząd zapowiada, że do 2023 roku płaca minimalna osiągnie 4000 zł.

Poniedziałek 9 września 2019
infografika własna, źródło foto:pixabay.com/CC0

Od 1 sierpnia osoby do 26. roku życia są zwolnione z podatku dochodowego i nie będą go płaciły od przychodów do kwoty wynoszącej 85 tys. 528 zł rocznie. Z tego względu, że nowe przepisy weszły w życie 1 sierpnia, w tym roku limit zwolnienia jest proporcjonalnie niższy i wynosi 35 tys. 636 zł. Zwolnienie dotyczy osób zatrudnionych na podstawie umów o pracę i umów zleceń.

Poniedziałek 9 września 2019

2 sierpnia 2019 roku, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku otrzymało do prowadzenia ósmy już oddział – historyczną Salę BHP w Gdańsku.

Poniedziałek 9 września 2019

Portal pracuj.pl opublikował najnowszy raport ,,Kasjer na rynku pracy. Zarobki, rozwój i oczekiwania”.

Jak wynika z opublikowanych danych, sytuacja kasjerów w marketach znacznie się poprawiła w stosunku do tej, która była jeszcze kilka lat temu przedstawiana przez media i związki zawodowe walczące o lepsze warunki pracy i płacy w sieciowych hipermarketach.