Solidarność Wielkopolska - Zieleniecki i Szwed wiceministrami pracy
Zieleniecki i Szwed wiceministrami pracy
Poniedziałek 23 listopada 2015

Dr hab. Marcin Zieleniecki 

z Zespołu Prawnego KK dwukrotnie znalazł się na liście 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce. W Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej będzie odpowiadał za departament ubezpieczeń społecznych i koordynację systemów zabezpieczenia społecznego, w randze podsekretarza stanu.

Specjalizuje się w dziedzinie ubezpieczeń społecznych, a także prawa pracy. Jest członkiem zarządu głównego Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczenia Społecznego. 

Pracuje w KK NSZZ „Solidarność” od 1997 roku. Reprezentował Związek i wygrał przed Trybunałem Konstytucyjnym w 2012 r. w sprawie święta Trzech Króli. Dzięki temu wszyscy Polacy mają dodatkowy dzień wolny od pracy, bez konieczności odpracowania, jeśli przypadał on w święto. A także wolne od pracy Święto Trzech Króli.


Stanisław Szwed

był posłem III, V, VI i VII kadencji sejmu. W dotychczasowej karierze parlamentarnej specjalizował się w sprawach społecznych, pracy i rodziny. Podczas ostatnich wyborów parlamentarnych głosowało na niego aż 46 220 mieszkańców powiatów bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i pszczyńskiego. To rekordowa liczba głosów dla tego okręgu wyborczego.

Stanisław Szwed zawsze podkreślał, że jest nie tylko parlamentarzystą, ale także związkowcem. Nigdy nie zapomniał o swych korzeniach. Do dziś jest członkiem „Solidarności” w Fabryce Pił i Narzędzi w Wapienicy.

 

ap, hd, bn