Solidarność Wielkopolska - To będzie wielkie wydarzenie
To będzie wielkie wydarzenie
Poniedziałek 20 stycznia 2020

Powstanie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, który stał się zwieńczeniem polskiej drogi do wolności, to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski, Europy i Świata. W tym roku będziemy obchodzić 40. rocznicę tego wydarzenia.

Głównym akordem uroczystych obchodów tej rocznicy, będzie spotkanie na Placu Piłsudskiego, festyn rodzinny oraz koncert na PGE Narodowym w Warszawie, który planowany jest na 29 sierpnia 2020 r. Weźmie w nim udział co najmniej 50 tys. uczestników.

Na początku stycznia został podpisany list intencyjny dotyczącego współpracy przy organizacji koncertu. Jego sygnatariuszami byli Prezes TVP Jacek Kurski, wicepremierzy: Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Jacek Sasin, Minister Aktywów Państwowych oraz Piotr Duda, Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

*****

Rok 2020 będzie obfitował w szczególne wydarzenia rocznicowe, które są ważne dla naszej Ojczyzny. W maju odbędzie się pielgrzymka narodowa do Watykanu, gdzie będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II, duchowego patrona Solidarności. 7 czerwca będziemy przeżywać beatyfikację Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a 15 sierpnia setną rocznicę Cudu nad Wisłą.