Solidarność Wielkopolska - Aktualności

Poniedziałek 9 kwietnia 2018

8W poświąteczną środę, 4 kwietnia,  na cmentarzu junikowskim pożegnaliśmy Juliana Zydorka. Był jednym z tych działaczy wielkopolskiej Solidarności, dzięki którym Związek w Regionie powstał i później trwał w czasie, gdy jego obrona wymagała poświęcenia. Wymagała odwagi, za którą płaciło się wysoką cenę – internowania, więzienia, ciągłej inwigilacji, pozbawienia pracy.

Julian był wierny swoim wyborom i wierny ludziom. W sprawach zasadniczych zdecydowany i bezkompromisowy. Gdy trzeba było komuś pomóc - pełen łagodności i ciepła. I taki pozostanie w myślach i sercach tych wszystkich, którzy spotkali Go na swojej drodze.

Poniedziałek 9 kwietnia 2018
Fot. Marcin Żegliński - Tygodnik Solidarność

Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność oraz Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich podpisali 5 kwietnia porozumienie w sprawie reform na rynku pracy. Sygnatariusze porozumienia postulują, by rząd jak najszybciej zajął się wprowadzeniem zmian w życie.

Poniedziałek 9 kwietnia 2018
Zdjęcie: Paweł Glanert

Stocznię Gdańsk i spółkę GSG Towers kupuje Agencja Rozwoju Przemysłu. 

28 marca br. zakończył się pierwszy, najważniejszy etap negocjacji dotyczących zakupu przez ARP należącej do ukraińskiego inwestora Stoczni Gdańsk i spółki GSG Towers. Strony podpisały porozumienie (tzw. term sheet), dotyczące głównych warunków finalnej transakcji.

Poniedziałek 9 kwietnia 2018

W nocy z 25-26 stycznia 2018 r. w wyniku wybuchu gazu w Murowanej Goślinie uszkodzeniu uległy domy, w których mieszkali wraz ze swoimi rodzinami członkowie wielkopolskiej  „Solidarności” z Solaris Bus & Coach SA oraz  Volkswagena Poznań Sp. z o.o..

Poniedziałek 9 kwietnia 2018

„Maryjo składamy Ci stukrotne dzięki za 100-lecie odzyskania niepodległości Polski” - to hasło  XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki do Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski, na którą zapraszają  do Lichenia Komisja Krajowa oraz Zarząd Regionu Konińskiego NSZZ „Solidarność”.

Poniedziałek 9 kwietnia 2018

Każdy członek NSZZ „Solidarność” może otrzymać prenumeratę wersji cyfrowej „Tygodnika Solidarność” w cenie jedynie 50 groszy netto  numer (32,99 zł brutto za rok, 52 wydania).

Poniedziałek 9 kwietnia 2018

Nikogo nie zachęcamy do życia w związku nieformalnym, ale wygląda na to, że rozstanie będzie dotychczasowych małżonków wiele kosztować i to nie tylko nerwów na sali sądowej.

1 procent
Poniedziałek 9 kwietnia 2018

Jeśli chcesz wspomóc Amelkę, Emilką, Patrycję, Oleńkę, Marysię, Kacpra lub Oliviera zajrzyj na stronę: www.solidarnosc.poznan.pl 

Nie trzeba nic wpłacać ani wypełniać żadnych dodatkowych formularzy. Wystarczy tylko zdecydować, gdzie ma trafić 1% Twojego podatku i wpisać to w rozliczeniu PIT. Jeżeli tego nie zrobisz, o Twoich pieniądzach będą decydować inni.