Solidarność Wielkopolska - Grzegorz Jezierski najszybszy w „Solidarności”
Grzegorz Jezierski najszybszy w „Solidarności”
Poniedziałek 25 sierpnia 2014

Po raz kolejny Grzegorz Jezierski, reprezentujący wielkopolską „Solidarność” znalazł się w gronie najlepszych zawodników Maratonu Solidarności. Był najszybszym biegaczem występującym w barwach „Solidarności” i z czasem 2:50:27 zajął 10 miejsce (w ubiegłym roku był 12).

Triumfatorami XX Polpharma Maratonu Solidarności zostali: Joel Maina Mwangi z Kenii (2:24:51), a wśród kobiet najszybsza była Arleta Meloch (2:48:31), która zajęła 7 miejsce w kategorii open, pokonując ok. 850 panów. Liczba uczestników Maratonu z roku na rok jest większa. W tym roku na starcie stanęło 933 zawodników i zawodniczek z 20 krajów. Trasę z Gdyni przez Sopot do Gdańska pokonało 877 z nich.

Maraton Solidarności to nie tylko rywalizacja sportowa. Na starcie w Gdyni biegaczy powitali Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” oraz prezydent miasta Wojciech Szczurek. Oprócz życzeń powodzenia dla startujących podkreślili, że to impreza przypominająca o historii, o poległych w grudniu 1970 oraz strajkach sierpniowych z 1980 r.

*****

Daniel Utrajczak: 15 sierpnia 6-osobowa ekipa wielkopolskiej „Solidarności” wystartowała w XX Maratonie Solidarności w Gdańsku. Piękny to był bieg, trudny, w słoneczny sierpniowy dzień po nowej trasie ulicami Trójmiasta wokół nowego stadionu z metą zlokalizowaną na starówce Gdańskiej. Tak jak w ostatnich latach faworytem w kategorii Solidarnościowców był nasz kolega Grzegorz Jezierski. W tym roku również potwierdził swoją dominację. Zdobył w tej kategorii pierwsze miejsce, wyprzedzając swojego odwiecznego rywala Andrzeja Cechmana z Trójmiasta.

Więcej: maratończyk.pl