Solidarność Wielkopolska - Brawo Monika!
Brawo Monika!
Poniedziałek 27 sierpnia 2018

15  sierpnia 2018 r. ekipa biegaczy reprezentująca Solidarność Wielkopolską stanęła na starcie XXIV Orlen Maratonu Solidarności rozgrywanego na trasie Gdynia-Gdańska. Bieg ten od lat stanowi ważny punkt w kalendarzu startowym biegaczy z NSZZ Solidarność Wielkopolska. Wydarzenie to ze względu na swój unikatowy charakter upamiętniający wydarzenia grudnia 1970 r. ma swoją niepowtarzalna oprawę, począwszy startu w Gdyni poprzedzonego uroczystą ceremonią, aż do ostatnich metrów w Gdańsku, gdzie przed metą przebiega się obok legendarnej Sali  BHP,  aby finiszować na mecie w centrum starego miasta.

Tegoroczny bieg okazał się wielkim sukcesem naszej koleżanki Moniki Brzozowskiej, która z czasem 2:57:29 była najszybsza w klasyfikacji generalnej kobiet. Wynik poniżej trzech godzin dał Monice trzecie miejsce w kategorii członków NZSS Solidarność oraz siódmą pozycje w klasyfikacji generalnej biegu.

Maraton sierpniowy rozgrywany w Trójmieście wymaga wielomiesięcznych przygotować, a osiągnięcie wyniku poniżej trzech godzin, to nie jest przypadek. Warto przypomnieć, że to nie pierwszy sukces Moniki. Już w poprzednich sezonach należała ona do ścisłej czołówki kobiet, a wynik osiągnięty w tym roku i wygranie klasyfikacji generalnej kobiet pozwala na zaliczenie jej do ścisłej elity Maratonu Solidarności.
Na liście startowej maratonu znalazło się 874 biegaczy. Bieg ukończyło 610 osób.